WordPress’ de Resim İsimlerini Otomatik Düzenleme

Ekim 9, 2014

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Bildiğiniz gibi wordpress’de türkçe karakterli resim upload edildiğinde bu türkçe karakterler bozulmakta ve seo açısından bizim için olumsuz bir durumm ortay çıkmakta. Sadece seo değil aynı zamanda sitemizi başka sunuculara taşıdığımızda bu türkçe karakterli resimler taşınma sonrasında bulunamadı hatası vermekte.

Wpmod.com olarak sitemizi yakın zamanda optimizasyon için yeniden tasarladık, bu çalışma sonrasında localhostta bulunan sitemizi sunucumuza taşıdığımızda türkçe karakterli upload etmiş olduğumuz resimlerin gözükmediğini fark ettik. Resim yolu ve ismi aynı olmasına rağmen resim gözükmemekteydi ve bulunamadı hatası sebebiyle seo açısından sitemize zarar veriyordu. Bu sorunu tekrar bu tarz hatalarla karşılaşmamak için  her resmi isminde türkçe karakter olamayacak şekilde tekrar upload ederek çözdük.

Ne yazık ki bu işlemlerden sonra fark ettiğim bir eklentiyi sizlere de tanıtmak istedim. Clean Image Filenames eklentisi bu işi sizin için otomatik yapmakta.

Eklentiyi aktif ettikten sonra türkçe karakterli yeni resim eklediğinizde resim adı otomatik olarak düzelecektir, malesef eklentiden önce upload etmiş olduğunuz resimlerde bu düzenleme işlemi geçerli değil.

resim-ismi-duzenleme

 

Eklentinin işinize yaraması dileğiyle, hoşçakalın !

0
Connecting
Please wait...
Mesaj Gönder

Canlı destek şuan aktif değil bize mesaj atabilirsiniz. Ortalama 60 DK içerisinde dönüş sağlanacaktır

Adınız Soyadınız
* E-Posta
* Mesajınız
Sohbet

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

Adınız Soyadınız
* E-Posta
* Sorunuz
Sohbet
Geri Dönüş

Destekle ilgili geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

Sorunuzu Çözmeden Yardımcı Oldu mu?