Better Wp Minify Eklentisi İle Sitenizi Hızlandırın !

Nisan 14, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Better Wp Minify Eklentisi

WordPress sitemizin hız kontrolünü genelde google’ ın servisi pagespeed ile yaparız, ancak gtmetrix.com bu konuda bizlere daha detaylı bilgiler sunuyor. Dilerseniz Better Wp Minify Eklentisi ni kurmadan önce sitenizin hız kontrolünü yada analizini yapabilirsiniz.

WordPress Sitenizi Hızlandırın !

Gtmetrix yada googlespeed ile yaptıgınız analizlerde genelde en yüksek öncelikli uyarılar javascript ve css uyarılarıdır.Bu uyarıların da büyük bölümü css, javascript sıkıştırmayı etkinleştir ve JavaScript kodlarını ayrıştırmayı sonraya bırakın önerileridir. Önceleri bu hataları manuel olarak yaptığımda sık sık javascript dosyalarında sorunlarla karsılasıyordum ve epey de can sıkıcı oluyordu.

WordPress’in sayısız nimetlerinden biri olan Better Wp Minify eklentisi ile bu sorunları otomatik ve hızlı bir şekilde çözüyoruz ve sitemizde büyük ölçüde bir hız performans artışı görebiliyoruz.

Sizlere örnek olması için  Better Wp Minify eklentisi öncesi ve sonrası Gtmetrix ile yaptığımız analizin sonuçlarını resim de görebilirsiniz;

gtmetrix

Sonuç olarak site hız notu 7 puan gibi büyük bir artışla C den B ye Yükseldi.Geri kalan uyarıların da çoğu resim optimizasyonu ile ilgilidir. bunun içinde Wp Smush.it eklentisini önerebilirim.