Google Web Font Kullananlar İçin Güzel Bir Program

Mayıs 22, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Google Web Fonts Programı

SkyFonts

Bu yazımızda web tasarımcılar için çok yararlı olduğunu düşündüğümüz bir programı tanıtacağız. Sitelerimizi tasarlarken genelde font sorunu için Google Web Fonts yada Font-Face kullanırız. Google web fonts ‘un daha kullanışlı olmasından coğu tasarımcının ilk tercihi google web fonts olmuştur.

Google web fonts ‘u kullanırken tek sıkıntı çalışma psd aşamasındayken daha sonra kullanacağımız google web font ‘u tek tek araştırmak ve beğendiğimiz font’u bir şekilde bir yerden bulup indirmek ve bilgisayarımıza yükleyip photoshop yada fireworks de kullanmak oluyordu.

Bu sorunu artık SkyFonts programıyla çok basit ve kulanışlı bir şekilde çözüyoruz. SkyFonts ile tek tuşla beğendiğiniz google font’unu bilgisayarınızda fontlarının bulunduğu klasöre yükleyebiliyorsunuz ve aynı anda psd çalışmanızda kullanabiliyorsunuz.

Peki skyfonts nasıl kullanılıyor

Öncelikle buradan Skyfonts ‘u yüklüyoruz.Ardından aynı siteden Browse Google Fonts butonuna tıkladığınızda alttaki ekran geliyor;

Download-Google-Fonts-Fonts.com_

 

 

Burada beğendiğimiz font’u add butonu ile bilgisayarımıza yüklüyoruz ve çalışmalarımızda kullananmaya başlıyoruz.Hepsi bukadar 😉