Woocommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi Çıktı!

Şubat 2, 2017

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Woocommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi

Woocommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu Eklenti Olarak Satışta! Woocommerce tabanlı e-ticaret siteleri için geliştirdiğimiz eklentiyi hemen satın alabilirisiniz.

Ülkemizde E-ticaret sitelerinde yasal olarak bulunması gereken mesafeli satış sözleşmesi, satıcı ile alıcı arasında bahse konu ürün için yasal bir sözleşmedir. Şimdiye kadar woocommerce tabanlı e-ticaret sitelerinde olmayan bu özellik nedeniyle çoğu kurumsal e-ticaret site sahipleri yasal sorumluluk açısından sıkıntı yaşayabiliyordu. Bu eklenti ile artık woocommerce e-ticaret siteleri de yasal sorumuluklarını yerine getirebiliyor olacak.

woocommerce mesafeli satış sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi Nedir?

Yasada, mesafeli satış sözleşmesinin tanımı: “yazılı, görsel ve elektronik ortamda veya diğer iletişim araçları kullanılarak ve tüketiciler ile karşı karşıya gelinmeksizin yapılan, malın anında yahut sonradan teslimini gerektiren sözleşmeler”

E-ticaret ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

Bir e-ticaret sitesinde genelde ürün satın alırken sözleşmeyi okudum & anladım onay kutusunu okumadan işaretleriz ve geçeriz. Ancak bu sözleşme bizler için ileride satıcı ile yaşayabileceğimiz srounlarda yasal bir belge görevi görecektir.

Satıcının, alıcıyı hukuki olarak ürünün teslimi, teslim biçimi, iade koşulları, teknik bilgileri, doğru ve eksiksiz olarak bilgilendirme yükümlülüğü vardır.

Tüketici tarafında ise; sözleşme ile cayma hakkı, ürün iadesi, iade süresi gibi konularda hakkını tam olarak bilmesi sağlanmalıdır.

27 Kasım 2014 tarihinde güncellenen mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinde ne gibi başlıkların eklendiğini görmek için buraya göz atabilirsiniz.

 

Woocommerce Mesafeli Satış Sözleşmesinin Özellikleri

1- Admin panelde hazır shortcode lar ile dilediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz sablon sayesinde istediğiniz sözleşme metnini oluşturabilirsiniz.

2- Müşteri, sipariş onayından sonra mesafeli satış sözleşmesini hesabım sayfasında görebilir ve pdf formatında indirebilir.

3- Satıcı, her bir sipariş için oluşturulan sözleşmeyi söz konusu sipariş detayına girerek görüntüleyebilir yada pdf formatında indirebilir.

4- Ayrıca TC kimlik ve Vergi dairesi gibi alanları dilediğiniz zaman sözleşme şablonuna ekleyebilirsiniz.

5- Eklentinin güncelleme desteği mevcuttur. Tüm wordpress ve woocommerce sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

 

Satın almak için >>>  Woocommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi