SanalPos Serüveni

Aralık 6, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

sanalpos

SanalPos Nedir?

Sanalpos e-ticaret sitelerinin kasalarıdır. Bir ürün alınacağı zaman en hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapılan elektronik ödeme sistemidir.

Sistem genel olarak alına ürünün hizmet bedelini banka ile bir bağlantı sağlayarak ödemenin mağaza sahibinin hesabına geçmesini sağlar.

Sanalposun Faydaları

SanalPos Hizmeti Veren Firmalar

Üst sırada olan bankalar sanalpos alırken az zorluk çıkaran bankalardır. Güvenlik için bankalar pos verirken ince eleyip sık dokurlar.

SanalPos Başvuru Süreci

Sanalposa başvurmadan önce ilk önceliğiniz hesabınızın olduğu ve normal pos kullandığınız bir banka olmalıdır. Eğer normal posunu varsa o bankadan sanalpos alma oranınız %80 civarındadır. Eğer banka sizi tanımıyor ise zorluk çıkarmayan yukarıdaki listenin en başında başlayarak başvurmanızı öneririm. Ve süreç genel olarak aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

1. Hesap açmak için gerekenler:

2. Üye İşyeri olmak için gerekenler

Yukarıdaki belgeler genel olarak verilmiştir, siz başvuracağınız bankadan bir ön bilgi alınız.

Not: Sanal pos için gerekli yıllık ödeme hesabınızdan otomatik olarak çekilir.

  1. Başvuru sonucu ortalama olarak 7-25 gün içerisinde sonuçlanır.
  2. Başvurmadan önce web sitenizin satışa hazır olması gerek ürünlerinizi eklemelisiniz. Ürün sepete eklemeli ödeme sayfasına kadar gelinmelidir. Ödeme sayfasında banka havalesi ve kullanacaksanız diğer ödeme metotlarını göstermenizde fayda var.
  3. Başvurmadan önce ssl ve direk ıp almanızda fayda var.
  4. Onayın ardından sanalpos hesabınıza tanımlanır.
  5. Sanalpos için gerekli erişim bilgileri mailinize gönderilir ve büyük ihtimal ile banka sizinle iletişime geçer.
  6. Sanalpos sayfanıza girdikten sonra gerekli bilgileri ve yazılımınıza entegre etmek için kodları bulabilirsiniz.
  7. İndirdiğiniz yazılımı sunucunuza kurduğunuzda kredi kartı ile satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bankaların Yıllık SanalPos Ücretleri

Biliyorsunuz ki bankaların her işlemlerinden ücret almaktadırlar, bankaların yıllık ücretleri 150 tl ile 150 $ arasında değişmektedir.

SanalPos Çalışma Şekilleri

Ertesi Gün

Sanalpos üzerinden yapmış olduğunuz satışlar komisyon karşılığında ertesi gün hesabınıza geçer.

Blokeli

Sanalpos üzerinden yapmış olduğunuz satışlar, hiçbir kesinti olmadan belirlenen bloke gün sonrasında hesaba geçer. Ben bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim, bazen yapılan satışlarda geri iade yapıla biliniyor. Arada komisyon ödemeden geri iade yapabilirsiniz.

Blokeli ve Komisyonlu

Sanalpos üzerinden yapmış olduğunuz satışlar belirlenen bir miktar bloke gün sonrasında daha düşük komisyonla hesabınıza geçer

Her Haftanın Belli Bir Gününde Ödeme

Bir hafta boyunca sanalpos cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar haftanın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer.

Her Ayın Belli Bir Gününde Ödeme

Ay boyunca sanalpos cihazı üzerinden yapmış olduğunuz satışlar ayın belirlediğiniz bir gününde toplu olarak hesabınıza geçer

SanalPos’a Alternatifler

Sanalposun bu uzun işlemleri gözünü korkuttuysa alternatif olarak payu veya iyzico ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Bunlarında bir başvuru süreci var tabi ama bankalara göre daha rahat ve bir seferde birden fazla bankanın sanalposuna sahip olabiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgileri sitelerinden (http://www.payu.com.tr/ , https://www.iyzico.com/)bulabilirsiniz.