Soru ve Cevap Eklentisi

Haziran 4, 2014

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

WordPress Gelişmiş Soru – Cevap Eklentisi

Birçok projede işe yarayacağını düşündüğüm bu eklenti ücretsiz olup oldukça kalitelidir. Bu yüzden sizlerle paylaşma gereği duydum.

screenshot-1

Yahoo answer ev Stackoverflow sitelerinde olduğu gibi sitenizdeki kullanıcılar sorular gönderebilir, hızlı bir şekilde soruları cevplayabilir yada oy verebilir, en iyi cevapları seçebilir ve tüm sorular içinden search ve filtreleme yapabilir. Bunlarla beraber soruları kaç kişi görüntülemiş, kaçı oy vermiş, kaçı cevap vermiş bütün kullanıcılar tarafından görülebiliyor.

DW Question Answers eklentisini indirip etkinleştiriyoruz. Daha sonra ayarlar > genel ayarlardan herkes üye olabilir sçeneğini işaretliyoruz. Genel olarak eklentinin kullanımı gayet basit olduğundan detaylı bir şekilde anlatmaya gerek yok ancak yinede biraz değinmek gerekirse eklentiye girdiğinizde general sekmesinde soru sayfası ve cevap sayfası belirleyebiliyorsunuz, yine özel permalink verebiliyorsunuz. Notification tabın da kullanıcının sorusuna yada cevap verdiği bir soruya yeni bir cevap geldiğinde otomatik olarak kullanıcıya gönderilecek mail şablonunu düzenleyebiliyorsunuz. Son olarak Permissions tab’ında hangi kullanıcı rollerinin soru sorabileceğini, cevap verebildceğini yada yorum yapabileceğini belirleyebiliyorsunuz, sitenizdeki ziyaretçileri üye yapmak için bir teşvik olarak kullanabileceğiniz oldukça iyi bir özellik.

Umarım eklentiyi anlaşılır anlatabilmişimdir, herhangi bir problem yaşarsanız yorum atabilirsiniz,  projelerinizde işe yaraması dileğiyle..