Belki de Bilmediğiniz Woocommerce ile Yapılabilecek 10 Şey!

Aralık 13, 2015

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Woocommerce, wordpress alt yapısıyla e-ticaret mağazanızı oluşturabileceğiniz harika bir eklenti, ancak sadece bir e-ticaret eklentisi değil, oldukça çok yönlü bu eklenti ile çok farklı projeler çıkartılabilir.

Bir ürün satmadığınız halde, projeniz için bu eklentiyi farklı ödeme metotları için kullanabilirsiniz. Biraz açalım;

Woocommerce eklentisini farklı amaçlar için woothemes’in bir çok  gelişmiş eklentileri ile birlikte kullanarak bir çok farklı proje ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu makale de, sizlere fikir vermesi açısından 10 farklı woocommerce eklentisini ele alacağız. Tabi bu eklentilerin alternatiflerini google da arayarak bulabilir onları da kullanabilirsiniz.

Rezervasyon

 

Demo: The WC Resort & Spa
Eklenti Sayfası: WooCommerce Rezervasyon

Bu rezervasyon eklentisi ile pansiyon, otel odası kiralayabileceğiniz gibi konser yada tiyatro gibi etkinlikler için bilet satışı da yapabilirsiniz. eklent, ayrıva woocommerce ödeme ayarları ile rezervasyon işlemini faturalandırabiliyor.

Abonelik Eklentisi

wordpress abonelik

Demo: Sellxed WooCommerce Abonelik Demo
Eklenti: WooCommerce Abonelik

Abonelik eklentisi haftalık, aylık, yıllık gibi sürekli ödeme yapılan projeler için kullanılabilir. Örneğin online eğitim veren bir site bu eklenti ile belirli takvimler için üyelik çeşitleri oluşturabilir ve bu takvimler geldiğinde ödeme istenebilir.

Üyelik eklentisi

wp üyelik eklentisi

Eklenti: Üyelik satma eklentisi

Bu eklenti ile ücretli üyelik çeşitleri oluşturabilirsiniz. premium içerikler oluşturmak isteyebilirsiniz, bu eklenti ile bu içerikleri sadece ücretli üyelere gösterebilir normal kullancılara kısıtlayabilirsniz. genelde online eğitim için kullanılan bir eklenti ancak nerede kullanacağınız tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış.

Facebook Store

facebook store

Demo: Facebook store
Eklenti: Facebookstore

Woocomemrce facebook sayfasınızda da çalışabilir, evet yanlış duymadınız, facebook fanlarınıza facebook sayfanızdan sitenize yönlendirmenize gerek kalmadan ürünlerinizin satışını yapabilirisniz. Çalışam yöntemi basit bir iframe sadece. Bu muhtşem eklentiyi demo linkten inceleyebilirsinz.

Açık Artırma

wordpress açık artırma

Eklenti: WooCommerce Simple Auctions

Demo: WooCommerce Simple Auctions

Bir başka muhteşem eklenti ise woocommerce açık artırma eklentisi. Bu eklenti ile e-ticaret siteniz de açık artırma sekmesi ekleyebilirsiniz, ayrıca eklenti de teklif tarihi ve geri sayım sayaç özellikleride mevcut. Açık artırmalarım sekmesinden satıcılar ürünleini takipte edebiliyorlar.

Stoksuz Satış ( Drop Shipping )

drop shipping eklentisi

Demo: WooCommerce Dropshippers
Eklenti: WooCommerce Dropshippers

Bu eklenti kendi siteniz üzerinden tedarikçi firmaların ürünlerini stoksuz olarak satmanızı sağlıyor. Sitenize bir sipariş geldiğinde aynı mail tedarikçi firmaya da ulaşmakta ve böylece tedarikçinin deposundan direk kargo ve faturalandırma yapıp sipariş müşteriye gönderilmekte. Eklenti ayrıca tedarikçiye borçlu olduğunuz miktarıda takip ediyor.

Affiliate

woocommerce affiliate

Eklenti: Affiliates Pro

Affiliate nedir biliyorsunuz, kısaca kendi siteniz üzerinden belirli bir komisyon ile diğer sitelere yönlendirme yaparak ürünün satışı için aracı oluyorsunuz . Amerika ve ingilterede oldukça yoğun kullanılan bu sistem malesef ülkemiz de pek gelişmiş değil, ancak siz para kazandıracak komisyon oaranı ile bir firma ile anlaşırsanız kullanabileceğiniz güzel bir eklenti.

Ücretli İş Listeleri

woocommerce ücretli iş listlemek

Eklenti: Paid Listings

Bu eklenti ücretsiz olan WP Job Manager eklentisi ile birlikte çalışmakta, öncelikle bu eklentiyi kurmalı daha sonra paid listing ekentisini kurmalısınız. Eklenti bir nevi uzman kiralama sitesi kurmanızı sağlayabiliyor. Profesyonellerin iş tecrübelrini ücerti dahilinde sitenizde listeleyebilmelerine olanak sağlıyor.

Product Vendors

product vendors

Eklenti: Product Vendors

Siteniz üzerinden satıcılara mağaza açma ve ürünlerini satışa sunma imkanı veren eklenti ile satışlardan belirlediğiniz komisyon ücretlerini hesaplayabilirsiniz. ssahibinden ve gittigidiyor tarzı bir site oluşturmak isteyenlerin kullanabileceği bir eklenti. Gelişmiş rapor ve analiz özellikleriyle satıcıların ne kadar satış yaptığı ne kadar kazandığı ve size ne kadar kazandırdıkları gibi raporları inceleyebilirsiniz.

Reactor

woocommerce mobil uygulama

Eklenti: Reactor

Ürünlerinizi siteniz haricinde mobil uygulamanızdan satmaya başlayın. Reactor woocommerce mağazanızdan birkaç işlem de İOS ve Android uygulaması çıkarmanıza imkan veriyor. Ayrıca özelleştirilebilir renk seçenekleri de mevcut. Ödeme işlemi için sitenizin ödeme sayfasına yönlendirme yapıyor, sitenize yeni bir ürün eklediğiniz de eklenti otomatik olarak bu ürünü uygulamaya ekliyor. Kısaca yeni bir satış kanalı oluşturmak için harika bir eklenti.

Sonuç Olarak;

Gördüğünüz gibi woocommerce sadece ürünlerinizi satabileceğiniz bir platform olmanın dışından birbirinden farklı onlarca projeler için kullanabileceğiniz mükemmel bie eklenti.

Buraya eklemeyi unuttuğumuz sizlerin tavsiye edebileceğiniz bir woocommerce eklentisi varsa lütfen yorum yaparak bizimle paylaşın.

Yeni bir makale de görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın…