WordPress E-Ticaret Nedir?

Kasım 20, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

wordpress-e-ticaret

WordPress E-Ticaret Nedir ?

WordPress E-ticaret son zamanlarda sıkça duyulmaya başlandı, peki wordpress e-ticaret nedir, nasıl çalışır, wordpress e-ticaret ‘ in avantajları nelerdir ve ne tür projelerde ne derece etkili e-ticaret yapmanıza olanak sağlar, wordpress e-ticaret ‘ de ödeme seçeneklerini nelerdir gibi sorulara detaylı cevap vermeye çalıştık.

1- WordPress E-Ticaret Nedir ?

WordPress e-ticaret, wordpress içerik yönetim sistemine eklenti olarak entegre edilen Woocommerce eklentisinin kullanıldığı sitelerdir. Daha önceden eklenti için kısaca bahsettiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

2- WordPress E-Ticaret Nasıl Çalışır ?

WordPress e-ticaret eklentisini ( woocommerce ) ister wordpress ‘ in default temalarında isterseniz kendi tasarladığınız wordpress temalarınızda dakikalar içerisinde kurup ufak tefek ayarlamaları yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Eklentiyi kurduğunuzda yönetim panelinin tamamen ingilizce olduğunu göreceksiniz, dilerseniz sizlere satışa sunduğumuz  woocommerce türkçe dil dosyasını indirip türkçeleştirebilirsiniz. Woocomemerce eklentisini kurduğunuzda hemen ürün ekleyebilir kargo vs. ayarlarını yapabilir, ürünü satışa sunabilirsiniz.

3- WordPress E-ticaret ‘ in Avantajları Nelerdir ?

WordPress E-ticaret ‘ in avantajları aslına bakarsanız wordpress ‘ in bizlere sunduğu avantajlardır.Bu avantajların en başında bildiğiniz gibi wordpress ‘ in seo ‘ da ki başarısı gelir, ücretsiz bir e-ticaret sistemi oluşu, dilediğiniz gibi ücretli ve ücretsiz woocommerce eklentileriyle sitemizi geliştirebilmemize olanak sağlaması, her türlü ödeme seçeneğine imkan tanıması en büyük diğer avantajlarıdır.

4-Wordpress E-Ticaret ‘ de Ödeme Seçenekleri

WordPress e-ticaret eklentisi ( woocommerce ) üzerinde hali hazırda banka havalesi, paypal ve çek gibi 3 farklı ödeme seçeneği ile geliyor, kapıda ödeme gibi seçenekleri kendinizde ekleyebilirsiniz, gelelim asıl ödeme seçeneklerine;

5- Küçük ve Orta ölçekli Kobiler İle Bireysel Olarak E-ticaret Yapacaklar İçin WordPress E-ticaret

WordPress e-ticaret bizim projemiz için uygunmudur? İsteklerimizi karşılarmı? Sık sık bize sorulan soruya bu yazımızda da cevap vermek istedik.

Kısaca cevap vermek gerekirse;

Bu sorulara cevabınız evet ise wordpress e-ticaret şuan için isteklerinizi karşılamaz. Ancak bu maddeler içinde profesyonel olarak olmasada isteklerinize cevap verebilcek eklentiler mevcut.

Eğer bu konuda detaylı bilgi isterseniz  özel web tasarım sayfasından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.