Payu Ödeme Sistemi Nedir?

Payu nedir?

Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, halihazırda 13 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyada 15 binden fazla üye işyeri ile çalışan PayU, Türkiye’de operasyonlarına 2011 yılının Eylül ayında başlamıştır.

PayU Türkiye, uluslararası düzeyde kazandığı bilgi ve deneyimini, Türkiye e-ticaret pazarının ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirerek sektörde faaliyet gösteren e-ticaret firmalarının önemli bir iş ortağı olmayı hedeflemektedir. Özellikle üye işyerlerinin risklerini minimize edecek katma değerli servisleriyle sektörde önemli bir ihtiyacı karşılamayı da amaçlamaktadır.

Sanal POS çözümleri, gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ve daha birçok servisle PayU Türkiye, bir yandan e-ticaret işletmelerinin hizmet kalitesini artırırken, diğer yandan Türkiye’nin önde gelen banka ve lisansör kuruluşlarıyla yaptığı işbirlikleriyle sektöre yenilikçi bir hizmet anlayışı getirmektedir.

Payu Komisyonları Yüksek mi?

Yıllık olarak bir bankasının sanal posunu kullanmak için bankaya ödemeyeceğiniz ortalama bedel 300 TL civarında. Payu size 6 bankanın sanal posunu veriyor yani siz her bankadan ayrı ayrı sanal pos almaya kalksanız 300×6=1800 TL gibi yıllık sabit bir ücret ödeyeceksiniz. Bu tabloyu göz önüne alarak payunun komisyonlarını BURADAN inceleyebilirsiniz.

Hangi Bankalar Kartları İle çalışabilirim

Payu aracılığı ile çalışacağınız kredi kartları bonus, Word, axess, maximum, cardfinans, asyacard

Payu Ödeme Sisteminde banka kartları geçerli mi?

Evet, geçerlidir. PayU Ödeme Sistemi sahip olduğu altyapı sayesinde banka kartlarından nasıl provizyon çekileceğini bilir. (Türkiye’de Kasım 2012 itibariyle 90 milyonun üzerinde banka kartı vardır. Güncel kredi kartı ve banka kartı sayılarını görmek için tıklayın)

Payu Güvenlik Sistemi

PCI DSS’li Ödeme Sayfaları

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) aralarında American Express, MasterCard Worlwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyelere sahip bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gerekliliklerdir. İnternet sitenizdeki ödeme sistemini “PCI Veri Güvenliği Standartları”na uyumlu hâle getirdiğinizde, işletmenizin alıcılar tarafındaki itibarını geliştirirsiniz.

PayU ile çalışmaya başladığınızda, bu standartlara, ekstra bir başvuru ve harcama yapmaya gerek kalmadan kavuşursunuz.

SSL ile Şifrelenmiş Güvenli Ödeme Platformu

SSL (Secure Sockets Layer), alışveriş esnasında, müşterilerinizin girmiş olduğu hassas verilerin ödemeyi tahsil edecek kuruluşun sunucularına şifrelenerek güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir protokoldür. PayU, bütün ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemini kullanır ve müşterilerinizin bilgilerini korur.

Thawte

Önde gelen sertifika yetkililerinden (CA) olan Thawte, VeriSign grubunun da üyesidir. Uluslararası düzeyde tanınan Thawte, 256 bit şifreleme sertifikasyonunu kullanmanızı sağlar.

McAfee Secure

Güvenlik filtresi; site içeriğini, e-mail ve web süreçlerini gün boyu tarar. McAfee’nin yüksek performanslı araçları, sitenizi, spam ve phishing saldırılarına karşı korumanın yanı sıra spyware ve malware uygulamalarına karşı etkilidir.

Taksit İmkanı Var mı ?

PayU ile çalışmaya başladığınızda Bonus, World, Axess, CardFinans, Maximum ve AsyaCard kredi kartına sahip müşterilerinize taksit ve ödül puan fırsatı sunabilirsiniz.

Yurtdışından Ödeme Alabiliyor muyum?

Evet, PayU Ödeme Sistemi’ni kullandığınızda müşterileriniz yurtdışı kartları (VISA, MasterCard ve AMEX) ile alışveriş yapabilirler.

Başvuru için gerekli evraklar

Gerekli Belgeler:

1. Firmanız, Satacağınız ürünler ve E-Ticaret Siteniz Hakkında Genel Bilgi

2. Ticari Sicil Gazetesi/Oda Kayıt Belgesi Fotokopisi

3. İmza Sirküleri

4. Vergi Levhası Fotokopisi

5. Şirket Ortaklarının Kimlik Fotokopileri

6. Adınıza/şirketinize kayıtlı herhangi bir güncel fatura (Elektrik, Su, Doğalgaz, Telefon faturalarından herhangi birisi)

7. Sözleşmeler (Tüm sayfalar kaşe ve imzalı olacak şekilde tek nüsha)

a. Genel Şartlar ve Koşullar sözleşmesi,

b. Hizmet Sözleşmesi.

c. Üye İşyeri Başvuru Formu