WordPress Responsive Temamızın İlki Satışta!

Aralık 16, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Evet, uzuuun zamandır düşündüğümüz sonunda fırsat bulup ilkini tasarladığımız Xjango Responsive wordpress blog teması ile de  giriş yaptığımız responsive  (Mobil,  Tablet vs. tüm cihazlarda uyumlu) tasarımları artık Wpmod.com ‘ da görmeye başlayacaksınız.Temalarımız responsive tasarım dışında en güncel web standartları  HTML5 ve CSS3 uyumlu olacak.

600-600-1

Wpmod.com yeni yıl da yepyeni, en farklı, en güncel temalarla yoluna devam edecek!! 1 yıl önce Türkiye de ilk, özgün, türkçe woocommerce temalarını tasarlamaya başladığımız tarihlerin arifesinde, yine Türkiyede ilk, özgün, türkçe responsive  wordpress temasını Wpmod.com olarak sizlere sunmaktan ve sunmaya devam edeceğimizden memnuniyet duymaktayız. ( Tabii bu iddiamız piyasada yabancı wordpress responsive temaları türkçeleştirip ücretsiz olarak satanları saymazsak geçerli olacaktır.)

Yeterlibilgiye sahip olmayanlar için;

Responsive tasarım nedir? Mobil site nedir? Arasındaki Fark Nelerdir?

Sitenizi Mobil yapmaya karar verdiğinizde karşınızda 2 seçenek vardır. (Eğer wordpress kullanıyorsanız blog temaları dışında işe yaramayan eklenti seçeneklerini de eklersek 3 yöntem). İlk olarak sitenizin mobil uyumlu tasarımını  ” m.domainadresi.com ” gibi bir  sub-domaine kurup, kullanıcının sitenize mobilden girdiğinde bir kod yardımıyla bu mobil domaine yönlendirmesini yapabilirsiniz. Mobil domain yönlendirmesinin kısaca açıklaması sitenizin bir kopyasını mobilden gelen ziyaretçileriniz için bir sub-domainde mobil uyumlu sunmaktır. Mobil yönlendirmede 2 farklı domain ve aynı içerik kullanımından dolayı organik arama trafiğinden zarar görme ihtimaliniz mevcut. Açıkçası Google bizden responsive tasarım istiyor http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/04/responsive-design-harnessing-power-of.html  . Diğer seçenek, aynı zamanda en iyi seçenek (istisnai durumlar haricinde) sitenizi responsive tasarlamaktır. Responsive tasarımın türkçe karşılığı olarak duyarlı tasarım da sitenizin tasarımının, CSS3 ile optimize edilerek her cihaz için her tarayıcı çözünürlüğünde mobil’e uyum sağlamasıdır. En iyi ve esnek çözümdür.

HTML5 ve Css3 Nedir?

Kısaca Html5,  daha az kodlama ile bir çok gereksiz kod satırından sıyrılmaya olanak veren flash video ve javascriptlerin yerini video elementlerinin aldığı yeni nesil bir web standardıdır.

HTML5 standardının seo ya etkisinden coğu zaman bahsediliyor ancak öyle büyük bir etkiden bahsedemeyiz. HTML5′ in, Seo’ da, sade bir kodlama ile web site hız performansı ve botların sitenizi daha kolay anlayabileceği bir yapıda olması açısından etkisi olduğu kesin.

Genel olarak bu yazıda sizlere bunda sonra responsive,  Html5 + Css3 uyumlu wordpress temaları sunmaya başlayacağımızı belirtip, kısaca bilmeyenler yada fazla bilgi sahibi olmayanlar için bu yeni trendlerden bahsetmeye çalıştık. Konu hakkındaki görüşlerinizi belirtmeniz dileğiyle..