WordPress Yazı ve Sayfalarını Tek Tuş İle Çoğaltmak

Kasım 19, 2016

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

WordPress Yazı ve Sayfalarını Klonlamak

WordPress sayfaları yada yazılarını farklı sebepler nedeniyle çoğaltmak için kopyalamak durumunda kalabiliyoruz. Ancak wordpress de diğer içerik yönetim sistemlerinde olduğu gibi bir sayfayı çoğaltma butonu yok. Müşterilerimiz tarafından da sık sık sorulan bu özelliği anlatmak istedik.  Özellikle seri olarak benzer post girecek kişiler için büyük ihtiyaç olan sayfa çoğaltma özelliğini basit bir eklenti ile yapabiliriz.

Öncelikle Duplicate Post isimli ücretsiz eklentiyi kuruyoruz. Eklentiyi etkinleştirdiğinizde yazı veya sayfalar sekmesinde aşağıda ki resimde olduğu gibi 2 buton eklendiğini göreceksiniz.

wordpress yazı ve sayfa klonlamak

Klonla butonu yazı veya sayfayı sadece klonlayacak. Yeni Taslak derseniz mevcut sayfanın bir kopyasını oluşturup sayfayı düzenlemeniz için açacaktır, düzenlemelerinizi yapıp klonlanan versiyonu kaydedebilirsiniz.

Eklenti, default olarak sayfa ve yazılarda aktif olarak geliyor. eklenti ayarlarından özel yazı tipleri içinde aktif edebilirisiniz. Kullancı rollerine göre de kısıtlama getirerek sadece izin verdiğiniz rollerin klonlama yapmasını sağlayabilirsiniz.

wordpress sayfa ve yazı çoğaltma

Eklenti ayrıca klonlamak istediğiniz sayfa ve yazıların hangi bölümlerinin klonlanacağını seçmenize olanak sağlıyor. Bu sayede sadece işinize yarayacak alanları klonlamaya dahil edebilirsiniz. Ayrıca klonlanacak sayfanın başlıklarının önüne yada sonuna default olarak gelecek kopya yazısı yerine özel bir ön ek yazı girebilirsiniz.

wordpress sayfa çoğalt