WordPress Sitenizde Bulunması Gereken Eklentiler

Nisan 21, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

wordpress-eklentileri

Blog olsun kurumsal olsun portal olsun her wordpress sitesinizde bulunması gereken eklentiler ‘i sizler için araştırdım ve bir liste cıkartmaya çalıştım. Bu gerekli eklentiler genelde hız, performans, güvenlik ve kullanabilirlik başlıklarını kapsıyor.

Çok fazla eklenti kullanmanın tabiki site hızında etisi olduğu için sizlere en gerekli eklentileri paylaşmaya çalıştım. Bu eklentiler nelermiş bakalım;

1-WordPress Seo ( Yoast ) Eklentisi :Yoast seo eklentisi suan en iyi seo eklentisi diyebilirim.Bunun sebebi her sitede seo’nun ana kurallarından biri olan site içi seo için yazılarınızı optimize etmenize yardımcı olması. örneğin sizden yazacağınız her makale için odak kelime istemekte ve makalenizi bu anahtar kelimeye göre optimize etmeniz için yapamanız gerekenleri yazıyor. Artı bir özellik ise bu eklentinin sitemap’ ı kendisinin olusturmasıdır.

2- W3 Total Cache : W3 Total Cache eklentisini detaylı anlatmaya gerek yok aslında ancak ne işe yarar dersek, sayfalarımızı önbelleğe alarak sunucumuzun yükünü büyük ölçüde azaltmaktadır.

3- Wp Touch: Artık mobil’in nekadar önemli olduğunu biliyorsunuz, ziyaretçilerinizi kullanımı zor bir siteyle karşılamak istemezsiniz. Wp Touch eklintisi ile  sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

4-WP Security Scan: Geçen günlerde wordpress sitelere yapılan büyük saldırılar sonrasında yazdığımız wordpress güvenlik eklentisi ve güvenli parola oluşturma başlıklı yazımızda da belirttiğimiz WP Security Scan eklentisi ile sitenize maksimum koruma sağlayabilirsiniz.

5- Better Wp Minify: Geçen günlerde kullandığım ve memnun kaldığımdan dolayı burada sizinlerle paylaştığım bu eklenti kısaca sitenizde ki javascript ve css dosyalarını sıkıştırıp optimize etmektedir. Daha detaylı bilgi için ve eklentiyi kurduktan sonra ki hız performansındaki değişim için Better Wp Minify Eklentisi İle WordPress Sitenizi Hızlandırın ! başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

6- Wp Pagenavi: Hepimizn bildiği Pagenavi eklentisi bir site için olmazsa olmazlardan olan sayfa numaralandırma eklentisi.

Not: Akismet eklentisini tekrar yazmadım her tema da bulunduğu için, eğer sizin aklınıza gelen ve gerekli olduğunu düşündüğünüz eklenti var ise paylaşmanıza sevirim.