WordPress ve WordPress E-Ticaret

WordPress Nedir?

WordPress php ve msql altyapısını kullanan dünyanın en büyük içerik yönetim sistemidir.

Sürekli gelişen wordpress  eklentileri, temalari, bileşenleri ile her daim sitenizi  geliştirmenize ve güncellemenize olanak sağlar.Bu geliştirmeler sayesinde bugün birçok büyük firmalarında tercih ettiği bu sistem  kurumsal, portal, haber ve hatta e-ticaret siteleri gibi bircok amaç için kullanılabilir.

Kısaca WordPress in genel özelliklerini sıralamak gerekirse;

Kolay Kullanım

WordPress her ihtiyacınıza karsılık verebilecek kadar gelişmiş altyapıya sahiptir.Yönetim Panelinin sadeliği ve basitliği ile en ufak programlama bilgisine ihtiyacınız olmaksızın sitenizde  dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.Dilediğiniz eklentileri yükle ve kur olmak üzere iki işlemle aktif edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dinamik ve Esneklik

WordPress’in  en önemli özelliğinden biri de, dinamik ve esnekliktir.Wordpress sitenizi dilediğiniz gibi özelleştirip özgünleştirebilirsiniz.

Seo Optimizasyonu

Seo optimizasyonun da wordpress’in başarısı herkes tarafında bilinen bir gerçektir. Seo dostu olarak tabir ettiğimiz wordpress’i  özellikle bu özelliği için bile sıkça tercih edilmekte.Güçlü Seo eklentileri ile sitenizi otomatik optimize edebilirsiniz.

Eklenti Desteği

WordPress sisteminde aklınıza gelebilecek hertürlü eklenti mevcuttur.Binlerce ücretsiz eklenti yada daha gelişmiş cüzi fiyatta eklentiler ile wordpress de  herşey mümkündür.Üstelik eklenti kurulumları oldukça basittir.

Neden WordPress?

WordPress’in  seo daki avantajı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.ilkin karsımıza blog servisi olarak  cıkan wordpress şimdilerde kurumsal firmaların dahi seo alanındaki avantajından dolayı tercih ettiği yada mevcut tasarımlarını uyarladığı bir sisteme dönüştü.Kullanım kolaylığı, Esnekliği ve Dinamik yapısıyla  wordpress dünyanın en yaygın kullanılan açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemi (CMS)  oldu.(İstatistiklere göre dünyadaki en iyi 1 000 000 sitenin %15′ inde wordpress kullanıyor) ve bu oran gün geçtikçe artıyor.

WordPress E-Ticaret

Bugüne kadar ürünlerini satmak için online mağazasını açmak isteyenleri işlevsiz hazır paketler yada küçük projeler için dahi tonlarca maliyet içeren konsept tasarımlar bekliyordu..Ancak wordpress e-ticaert ile kişisel, küçük yada orta ölçekli işletmeler için oldukça yeterli bir e-ticaret sistemi kurmamız mümkün .Amacımız yıllardır yurtdısında yoğun olarak kullanılan WordPress E-ticaret ( Woocommerce ) ile Türkiyede online mağazasına en kolay ve en uygun şekilde sahip olmak isteyenlere gerek sitemizde satışa sunduğumuz wordpress e-ticaret temaları gerekse özel projeler ile tamamen özgün sanal pos – payu entegreli wordpress e-ticaret sistemleri sunmaktır.

WordPress E-ticaret ( Woocommerce ) Özellikleri

Woocommerce kullanmaya başladığınızda  özel e-ticaret sistemlerinden eksik kalır yanı olmadığını göreceksiniz, aklınıza gelebilecek hemen hemen her özelliği bulabileceğiniz woocommerce için sürekli çalısan geliştiren yeni yeni özellikler bileşenler üreten bir ekip bulunmakta.. Dilerseniz  http://www.woothemes.com/woocommerce/  kendi sitesinden woocommerce i daha iyi tanıyabilirsiniz.

Yinede sizlere kısaca WordPress E-ticaret (Woocommerce) ‘ ın başlıca özelliklerinden bahsedelim;

Raporlama: Admin panelde mağazanızdaki satışların grafiksel raporlarını inceleyebilir hatta  her ürün için ayrı ayrı aylık raporlara ulaşabileceğiniz detayları görebilirsiniz.

Kapsamlı Mağaza Yönetimi: Basit, indirilebillir  veya Seçenekli ürünler oluşturabilir her ürün seçeneği için farklı fiyat yada indirim uygulayabilirsiz.Mağazanızı Yönetmesi için bir yönetici atayabilir sadece sizin istediğiniz alanlara ulaşabilir düzenleme yapabilir.

Pazarlama ve Promosyon: Ürünleriniz için indirim oluşturma, kupon uygulama, ücretli yada ücretsiz kargo seçenekleri belirleme.

Seo: WordPress in Seo Başarısı ile e-ticarette bir adım önde!

Sosyal Medya: Müşterilerinizin sosyal medya aracılığıyla ürünleri arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik etmek için bu tür paylaşımlarda indirim uygulayabilirsiniz.

Kargo Hesaplama: Müşterilerinize ödeme sayfasından önce kargo hesaplama imkanı verebilirsiniz.

Ürün Puanlama: Müşterilerinize ürünlerinizi puanlayabilme hatta ürün yorumlarından indirim kazanabilmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Hesap Paneli: Kullanıcılar hesap oluşturabilir geçmiş sipariş bilgilerini görebilir bilgilerini düzenleyebilir, aynı şekilde mağaza sahibi müşteri hesaplarını görebilir ve yönetebilir.

Ürün Filtreleme: Ürün filtreleme bileşeni ile ürünlerinizi kategori sayfalarında  dilediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz

Facebook Store: WordPress E-Ticaret ‘ in en profesyonel bileşenlerinden biri Facebook store bileşeni ile facebook da mağazanızı açabilir tüm ürünlerinizi facebook mağazanıza entegre edebilir sosyal medya üzerinden ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Sms Sistemi: Sms modülü sayesinde isterseniz gelen siparişleri site yöneticilerine mail olarak atabilir isterseniz belirlediğiniz sipariş durum güncellemelerin de müşterilerinize sms gönderebilirsiniz. Sms’lerde kredi kontrollerini kendiniz yapabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra http://www.woothemes.com/product-category/woocommerce-extensions/ adresinden online mağazanızda kullanabileceğiniz yüzlerce ek bileşen bulabilir sitenizi daha güçlü bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz.