Web Sitemi Neden WordPress Yaptırmalıyım ?

Nisan 9, 2013

profesyonel wordpress tema

Profesyonel Wordpress Temalar

%100 Türkçe, Responsive, Kaliteli Wordpress Temalar
-
Woocommerce Eklentileri

Neden WordPress ?

Neden WordPress diyecek olursak, kısaca;  kendine blog sayfası  açmak isteyenden, şirketine kurumsal bir site açtırmak isteyene, ürününü online mağazasında pazarlamak isteyenden, küçük veya orta ölçekli kobisi için E-ticaret sitesine ihtiyaç duyan her kesimin ihtiyacına karşılık verebilen güçlü bir içerik yönetim sistemi olduğu için diyebiliriz.

Dünyada wordpress’i hangi büyük firmalar kullanıyor bakalım:  Neden WordPress ?

Bu infografikte en büyük ilk 100.000 siteden yüzde kaçı WordPress’i kullananıyor görebiliriz;

wordpress-infographic

Peki neden wordpress bu kadar başarılı diye soracak olursak cevabı bize WordPress’in en önemli özellikleri vermektedir;

1-      Ücretsiz ve Sürekli Güncellenen, Gelişen Yapısı: WordPress hergün binlerce geliştirici tarafından eklenti, tema, bileşen, güvenlik konularında geliştirilmektedir.Bir çoğu ücretsiz olan bu özelliklerin daha profesyonel yada gelişmiş  çeşitli versiyonları uygun fiyatlarda satılmaktadır.

2-      Kolay Kullanımı: WordPress’i belki de rakiplerinden ayıran en önemli özellik kolay kullanımı ve dilediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz sade yapısıdır.Hiçbir teknik bilgisi olmayanlar bile kolayca blog sayfasını açabilir, kurumsal sitesini düzenliyebilir hatta e-ticaret sitelerinden ürünlerini satabilir.

3-      Sınırsız Tema Seçeneği:  Suan binlerce tema seçeneğine ulaşabileceğiniz wordpress tema arşivine her gün yüzlerce yeni temalar eklenmektedir.İster ücretsiz temaları kullanabilir, isterseniz uygun fiyatlarla satışa sunulan daha profesyonel temaları seçebilir yada tamamen size özgün bir tasarım isterseniz profesyonel WordPress Web Tasarım Çözümleri sunan Wpmod ekibimiz sizlere tasarımdan kullanıma her türlü desteği sunabilir..

4-      SEO: WordPress’in seo başarısını herkes bilir, wordpress ile açılmış herhangi bir site seo da 1 adım öndedir. Ayrıca su sıralar bizimde kullandığımız “Yoast Seo Eklentisi” ile seo çalışmalarınızı oldukça kolay ve daha etkili bir hale getirebilirsiniz.Sitenizi daha kısa sürede daha üst sıralara taşıyabilirsiniz.

5-      Sosyal Ağlar Entegrasyonu: WordPress’in sunmus olduğu çeşitli sosyal ağ eklentilerden biri ile dakikalar içerisinde sitenizi sosyal  ağlarınıza entegre ederek sitenizin görünürlüğünü, paylaşımını arttırabilirsiniz.

Bilgimiz dahilince anlatmaya çalıştığımız wordpress’in avantajları tabiki  bu başlıklarla sınırlı kalmayacak kadar geniştir.